Make your own free website on Tripod.com
SK CATOR AVENUE, IPOH

    Jadual Aktiviti GERKO (Co-curricular Activities Time-table)

    Senarai Nama Penasihat (List of Teacher Advisors)

   Pencapaian Kokurikulum (Achievement in Co-curriculum)

 
 
 

JADUAL AKTIVITI GERKO 1999 (Co-curricular Activities Time-table for 1999)
 
Hari 
Masa 
GERKO 
Kumpulan 
Isnin & Selasa 3.00 - 4.30pm Karate
 Permainan 
Sabtu 8.00 - 9.00 am Bola Sepak, Badminton, Hoki,  Bola Baling, 
Sepak Takraw, Ping Pong,
Permainan Dalaman
 Permainan
/ Sukan 
Sabtu 9.10 - 10.10am Pengakap Kanak-kanak,  
St. John Ambulan Junior, Pancaragam & Koir
Unit Beruniform 
Sabtu 10.20 - 11.20am Kelab Seni Taman,  
Per. BM, Per. B.Inggeris,  Kelab Kemahiran Hidup, 
Kelab Komputer, 
Kelab Pusat Sumber,  
Per. Agama Islam,  
Per. Sains & Math
Kelab / Persatuan 
 
 
SENARAI NAMA PENASIHAT
AKTIVITI KOKURIKULUM 1999
(List of Teacher Advisors)

Setiausaha Kokurikulum                 :    Pn. Salmah Mohd Derus
Setiausaha Sukan                             :    Pn. Thangarani
Pen. Setiausaha Sukan                     :    En. Megat Shukri M. Othman
Penyelaras Unit Beruniform             :    Cik Hasnah Mohd Razali
Penyelaras Kelab / Persatuan           :    Pn. Ko Hoon Pho
Penyelaras Permainan                      :    Setiausaha Sukan
 

PASUKAN ELITE SEKOLAH

1. Bola sepak         :  En. Amarjit Singh , En. Azman Tahir

2. Bola Baling        :  En. Ismail Bujang

3. Badminton         :  Cik Putri Noriza Salwa

4. Sepak Takraw    :  En. Ismail Mohamed

5. Ping Pong          :  En. Kok Seng Cheong

6. Hoki                 :  Pn. Rohaida Mohd Som

7. Olahraga            :  S/U Sukan & penolongnya

8. Pancaragam & Koir       :  Pn. Yee Lai Siong,  Cik Chan Kwok Lan

 

KUMPULAN UNIT BERUNIFORM

 1. Pengakap Kanak-kanak    : Cik Hasnah M. Razali (K),

Pn. Edith Diana Philips, En. Ismail Mohd,

Pn. Naimah Mat Nor, En. Ismail Bujang, ,

Pn. Rosilawati, Pn. Sharifah Masron,

Pn. Sharifah Nor Azian, Pn. Siti Hapsah,

Cik Putri Noriza Salwa

2. St. John Ambulans Junior : En. Maheswaran (K), Cik Norizan Sulaiman, En. Safaruddin bin Mohd Ali,

Pn. Manjer Koor, Pn. Assunta Jacqueline

 
KUMPULAN  KELAB / PERSATUAN

1. Kelab Seni Taman                     :  Pn. Ko Hoon Pho (K), En Wong Kee
 
2. Kelab Kemahiran Hidup           :  Pn. Sh. Nor Azian (K),
                                                        Pn. Tam Wing Kwong, Pn. Norseah Ali,
                                                        En. Kok Seng Cheong

3. Kelab Pusat Sumber                 :  Pn. Hairunishah Harun (K),
                                                        Pn. Nor Jhan Kader Ibrahim,
                                                        Pn. Azizah Daklan,
                                                        Pn. Naimah Mat Nor

4. Kelab Komputer                      :   Pn. Salmah Mohd Derus (K),
                                                        En. Maheswaran, Pn. Rosilawati,
                                                        Pn. Tam Wing Kwong

5. Persatuan Bahasa Malaysia      :  Pn. Zainab Zainul Abidin (K),
                                                        Pn. Rohaida Mohd Som,
                                                        Pn. Sharifah Masron,
                                                        Pn. Noraishah Abd. Hamid

6. Persatuan Bahasa Inggeris        :  Pn. Noraini Mat Nor (K),
                                                        Pn. Cham Lean Teck,
                                                        Pn. Rajeswar Kaur,
                                                        Pn. Tan Khuan Khean

7. Persatuan Agama Islam            :  Pn. Hjh. Rokiah Kadri (K),
                                                        En. Ahmad Jaffri,
                                                        Cik Norizan Sulaiman

8. Persatuan Sains & Matematik  :   Pn. Menon (K), Pn. Noriah Othman,
                                                        Pn. Narayanan, En. Rosan Kumar
 
 

KUMPULAN  PERMAINAN / SUKAN

1. Bola Sepak         :   En. Safaruddin Mohd Ali (K), En. Azman Tahir,
                                  En. Rosan Kumar, En. Amarjit Singh, En. Wong Kee

2. Badminton         :   Cik Putri Noriza Salwa (K), Pn. Siti Hapsah,
                                   Pn. Menon, Pn. Ko Hoon Pho

3. Hoki                   :   Pn. Rohaida Mohd Som(K), Pn. Noraini Mat Nor,
                                   Pn. Edith Diana, Cik Hasnah Mohd Razali

4. Ping Pong           :   Pn. Cham Lean Teck (K), Pn. Tan Khuan Khean,
                                   Pn. Noriah Othman, En.Kok Seng Cheong
 
5. Permainan Dalaman :   Pn. Narayanan (K), Pn. Assunta Jacqueline,
                                         Pn. Hjh. Rokiah, Pn. Rajeswar Kaur

6. Bola Baling         :   En. Ismail Bujang (K) , Pn. Norseah Ali,
                                   Pn. Zainab Z. Abidin, Pn. Noraishah Abd. Hamid

7. Sepak Takraw     :   En. Ismail Mohd (K), En. Megat Shukri,
                                   En. Ahmad Jafri
 

Aktiviti dua kali seminggu

8. Karate                 :   Pn. Azizah Daklan(K) , Pn. Nor Jhan,
                                    Pn. Manjer Koor
 
 
 

PENCAPAIAN KOKURIKULUM (Achievement in Co-curriculum)
 

TAHUN  1997

 
 
Perkara 
Peringkat 
Keputusan 
Catur
Zon 
Johan (Perseorangan) 
Ping Pong
Zon 
Johan (Perseorangan + Bergu) 
Bola Sepak
Zon 
Naib Johan 
Nasyid
Zon 
Ketiga 
Tilawah
Zon 
Johan 
Choral Speaking
Kelompok 
Johan 
Pidato
Kelompok 
Johan 
Tulisan Khat Jawi
Kelompok 
Johan 
Ping Pong
Daerah Kinta I 
Johan (Perseorangan + Bergu) 
Tenis
Daerah Kinta I 
Naib Johan (Bergu) Ketiga (Perseorangan) 
Catur
Daerah Kinta I 
Johan (Perseorangan) 
Olahraga
Daerah Kinta I 
100m       - N. Johan,  
200m       - Ketiga  
4 x 100m  - Ketiga
 

<<   Johan  =  Champions  ,   Naib Johan  =  1st  runners-up,    Ketiga  =  Third,
       Perseorangan  =  Singles,   Bergu  =  Doubles,  Kelompok  = Area  groups,
       Daerah  = District   >>
 
 
  MURID YANG MEWAKILI DAERAH KINTA I
(Pupils representing the Kinta I District)
 
Perkara 
Nama murid 
Keputusan 
Olahraga  

(100m ,200m, 4 x 100m,4 x 200m)

Michael Lim Fung Kong 100m     - Ke 5  
200m     - Ke 5 
4x100m  - Naib  
                Johan  
4x200m  - Ke 4
Catur Aaron Yee Keng Yew
Johan 
Bola Sepak a. Mohd. Azli b. Md.   
    Idrus  
b. Azrul Hisham bin  
    Azhar
Ke 4 
Tenis Pradeep Subramaniam
Bergu - Ketiga 
Ping Pong Muhd. Hafiz bin Muhammad Perseorangan 
   -  Ketiga 
Bergu - Ketiga
 
 
MURID YANG MEWAKILI NEGERI PERAK
(Pupil representing the State of Perak)
 
Perkara 
Nama murid 
Keputusan 
Bola Sepak Azrul Hisham bin Azhar                -
Catur Aaron Yee Keng Yew
Johan 
 
 
 

  TAHUN  1998  
 
 
Perkara 
Peringkat 
Keputusan 
Tulisan Khat Jawi
Kelompok 
Johan 
Bercerita
GPMS 
Ke 3 
Nasyid
Zon 
Naib Johan 
Choral Speaking
Kelompok 
Ke 3 
Pidato
Kelompok 
Johan 
Pidato
Daerah Kinta I 
Ke 3 
Olahraga
Zon 
100 m             - Johan 
200 m             - N. Johan 
Lompat Jauh   - Johan  &   
                              Ke 3 
80 m berpagar - Johan 
4 x 200m        - Johan
Olahraga
Daerah Kinta  I dan Negeri 
100 m             - Johan 
Lompat Jauh   - Johan 
80 m berpagar - Johan 
4 x 100m        - Johan 
4 x 200m        - Johan

 
 
  MURID YANG MEWAKILI SEKOLAH PERINGKAT DAERAH
(Pupils representing the school at district level)
 
Perkara 
Nama murid 
Keputusan 
Olahraga a. Zulkifli bin 
    Dollah
100 m             - Johan  
Lompat Jauh  - Johan  
80 m berpagar - Johan  
4 x 200m         - Johan
  b. Chan Hong Lih 200 m      - N. Johan  
4 x 200m - Johan
  c. Lee Chi Gi Lompat Jauh - Ke 3  
4 x 200m        - Johan
  d. Muhammad   
    Zarif  bin Ahmad  
    Zainuddin
4 x 200m - Johan  

 

Renang Tinagaran a/l Sunderan 50 m gaya bebas - Ke 4   
50 m gaya dada - Naib  
                            Johan   
100m gaya bebas - Ke 4   
200 m gaya campuran   
                    - N. Johan  

kategori novis 

50 m gaya bebas - Johan   
50 m gaya dada   - Johan  
50 m gaya kupu-kupu -  
                                  Johan   
50 m gaya lentang    - Johan

Pidato Mohd. Nasrul bin Nasir
Ke 3 
 
 
  MURID YANG MEWAKILI DAERAH KINTA I (PERINGKAT NEGERI)
(Pupils representing the Kinta I District)
 
Perkara 
Nama murid 
Keputusan 
Olahraga a. Zulkifli bin Dollah 100 m               - Johan  
Lompat Jauh   - Johan  
80 m berpagar - Johan  
4 x 100m         - Johan  
4 x 200m         - Johan
  b. Chan Hong Lih 4 x 100m - Johan  
4 x 200m - Johan
 
 
  MURID YANG MEWAKILI NEGERI PERAK (PERINGKAT KEBANGSAAN)
(Pupil representing the State of Perak)
 
Perkara 
Nama murid 
Keputusan 
Olahraga Zulkifli bin Dollah 100 m              - Johan  
Lompat Jauh  - Johan  
80 m berpagar - Johan  
4 x 100m         - Johan  
4 x 200m         - Johan
Renang Tinagaran a/l Sunderan 50 m gaya bebas 
50 m X 4  gaya dada 
50 m X 4  medley